pokoje pro ubytování v penzionu v centru Jindřichova Hradce

historie penzionu

Zajímáte se o historii? Rádi pátráte v minulosti? Pokud ano, tato stránka je tou správnou zastávkou právě pro Vás. Pojďte se s námi vydat na krátkou cestu časem, na které se dozvíte důležitá fakta z historie penzionu.

Historie penzionu U Lucerny v Jindřichově Hradci: penzion je umístěn v  jednopatrovém řadovém domě městského typu se štítem o čtyřech osách s kamenným pravoúhlým portálem a s plochým orámováním oken. V přízemí domu se zachovala valená klenba s lunetami v mázhauzu (v průjezdu). Dům je gotického původu s částečně zachovanou gotickou dispozicí (klenuté prostory z kamene na pravé straně domu a ve sklepích – obojí je nyní součástí restaurace; hlavní zdivo domu je z kamene).

Dům byl dvakrát významně přestaven, a to v době renesance v 16. století a později v době klasicismu (konkrétně v roce 1877), kdy bylo přistavěno 1. patro. V letech 2003–2007 byl dům zrekonstruován do současného stavu. Zajímavosti z historie penzionu: Jeden ze schodů vedoucích do sklepa je bývalým překladem portálu s iniciálami r. 1786, jiný je fragmentem gotického náhrobku, snad již ze 14. století.

kontakt

KONTAKTUJTE NÁS

Napište nám a sledujte nás na sociálních sítích, jako je facebook a instagram - pomůžete tak k zvýšení povědomí nejn o penzionu U Lucerny, ale i o překrásném městě Jindřichův Hradec, které rozhodně stojí za to navštívit.

Máte návrh či doporučení, jak zlepšit obsah našich stránek? Vidíte potenciál, jak učinit pobyt ještě lepším? Budeme rádi za Vaše návrhy na zlepšení a zpětnou vazbu, protože pomůžete nejen nám ale i všem, kteří Vás budou s ubytováním v penzionu U Lucerny následovat.